Home / Lajme / Maqedoni / Anulohet Seanca gjyqësore mes ministres Kançeska dhe Shilegov

Anulohet Seanca gjyqësore mes ministres Kançeska dhe Shilegov

5 nëntor-Kançeska Milevska e paditë Shilegov për shkak të deklaratave të tij lidhur me ndërtimin e objektit të ri të teatrit në Shkup.

Gjykata ka anuluar edhe një herë sot seancën e procesit gjyqësor kundër zëdhënësit të LSDM-së, Petre Shilegov.

Shilegov paditet për shpifje nga ministrja e Kulturës, Elizabeta Kançeska Mileska.

Kjo është hera e dytë që Gjykata anulon seancën, por ndryshe nga hera e parë, kur shëndeti i gjykatësit ishte shkaku i anulimit, këtë herë kanë qenë aktivitetet profesionale që kanë penguar zhvillimin e gjyqit.

Gjykata Themelore Shkup 2 njofton se seanca e radhës është caktuar më 21 janar 2015. zhurnal

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *