Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen gjashtë femra nga Shqipëria (VIDEO)

Arrestohen gjashtë femra nga Shqipëria (VIDEO)

Tetovë, 16 nëntor – Pas arrestimit tre shtetaset vendase janë lëshuar kurse gjashtë shtetaset e Shqipërisë janë dërguar në njëisnë për kriminalitet ndërkufitar dhe riatdhesim, kurse gjatë ditës së diel janë nxjerrë para gjykatësit hetues, njoftoi zëdhënësi i SPB-së në Tetovë Marijan Josifovski, raporton Televizioni Koha.

Vijojnë aksionet e Policisë së Tetovës në lokalet e natës. Gjatë një aksioni kontrollues të realizuar të shtunën mbrëma prej orës 24.00 e deri në ora 02 e 30 minuta në lokalin e natës Korabi pronë e Z.L 37 vjeçar në atarrin e fshatit Sedllarcë janë ndaluar 9 femra, prej të cilëve gjashtë nga Shqipëria dhe 3 nga Maqedonia. Shtetaset nga Shqipëria kanë qenë të moshës prej 19 deri në 22 vjeçare edhe atë nga qytetet Shkodra, Durrësi etj, kurse dy shtetaset e Maqedonisë kanë qenë nga Shkupi dhe njëra nga Gostivari. Pas arrestimit tre shtetaset vendase janë lëshuar kurse gjashtë shtetaset e Shqipërisë janë dërguar në njëisnë për kriminalitet ndërkufitar dhe riatdhesim, kurse gjatë ditës së diel janë nxjerrë para gjykatësit hetues, njoftoi zëdhënësi i SPB-së në Tetovë Marijan Josifovski, tranmseton Televizioni Koha.

Zëdhënësi i SPB-së në Tetovë Marijan Josifovski theksoi se femrat nga Shqipëria, me siguri do të ëprballen edhe me dënime në të holla pasi që kanë punuar pa leje për punë dhe me ndalesë për hyrje në Maqedoni prej një deri në tre vjet. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *