Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen ish kryetari i komunës së Ohrit dhe dhjetë bashkëpunëtorë të tij

Arrestohen ish kryetari i komunës së Ohrit dhe dhjetë bashkëpunëtorë të tij

21 nëntor-Siç konfirmuan nga MPB-ja, ekziston dyshim i bazuar se të arrestuarit si grup i organizuar në mënyrë të të paligjshme kanë shëprdorur mbi dy milionë euro.

Ish kryetari i komunës së Ohrit Aleksandar Petreski dhe rreth 10-të persona tjerë janë arrestuar herët në mëngjes në aksionin e policisë për spastrimin e krimit lidhur me furnizimet publike në komunën e Ohrit.
Siç konfirmuan nga MPB-ja, ekziston dyshim i bazuar se të arrestuarit si grup i organizuar në mënyrë të të paligjshme kanë shëprdorur mbi dy milionë euro.
Një pjesë e të dyshuarve janë arrestuar në Shkup, ndërsa pjesa tjetër në Ohër.
Pritet që MPB-ja me më shumë hollësira për aksionin të prononcohet gjatë ditës.alsat

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *