Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohet autori i therjes së vajzës tek “Mavrovasja”

Arrestohet autori i therjes së vajzës tek “Mavrovasja”

12 nëntor-Incidentit i ka parapri një zënkë verbale mes tanimë të plagosurës S.M. dhe personit A.R. E lënduara është dërguar menjëherë për shërim në Spitalin e qytetit dhe pas ndërhyrjes kirurgjike gjendet jashtë rrezikut për jetën.

Një 14 vjeçar i cili theri me thikë 16 vjeçaren në Qendrën Tregtare Mavrovasja në Shkup, është kapur nga policia.Sulmuesi 14 vjeçar mbrëmë rreth orës 19:00 në Bulevardin Kërste Misirkov, më saktësisht para Qendrës Tregtare Mavrovasja ka therur me thikë vajzën 16 vjeçare me iniciale S.M. Incidentit i ka parapri një zënkë verbale mes tanimë të plagosurës S.M. dhe personit A.R. E lënduara është dërguar menjëherë për shërim në Spitalin e qytetit dhe pas ndërhyrjes kirurgjike gjendet jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *