Home / Lajme / Maqedoni / Boshkovski dënohet me dhjetë vjet e 6 muaj burg

Boshkovski dënohet me dhjetë vjet e 6 muaj burg

19 nëntor-Ish ministrit të brendshëm Lube Boshkovski iu shqiptua dënimi prej 10 vjet e 6 muaj, derisa Predrag Çubrillo, Millan Iliç, Millorad Kovaçeviq sërish u dënuan me burg të përjetshëm. Ndërkohë Vuk Vukiçeviq kësaj radhe u dënua me 15 vite heqje lirie.

Gjykata Themelore Shkupi 1, sot për herë të dytë miratoi vendimin për rastin ‘Rover’, me ç’rast të akuzuarit akuzohen për vrasje të dyfishtë gjatë viti 2001, ku viktima ishin Marijan Tushevski dhe Kiro Janev. Ish ministrit të brendshëm Lube Boshkovski iu shqiptua dënimi prej 10 vjet e 6 muaj, derisa Predrag Çubrillo, Millan Iliç, Millorad Kovaçeviq sërish u dënuan me burg të përjetshëm. Ndërkohë Vuk Vukiçeviq kësaj radhe u dënua me 15 vite heqje lirie.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *