Home / Sport / Conte ka frikë nga Shqipëria

Conte ka frikë nga Shqipëria

Trajneri i Italisë, Antonio Conte ka folur për miqësoren kundër Shqipërisë.

Italia dhe Shqipëria do të ndeshen me 18 nëntor në Gjenovë. Tekniku italian thotë se do të ftoj shumë lojtarë, sepse sipas tij, në miqësoren kundër Shqipërisë nuk do të mund të luajnë ata që do të luajnë sfidën kundër Kroacisë.

“Do të grumbulloj shumë futbollistë, sepse në miqësoren me Shqipërinë nuk mund të luajnë ata që do të aktivizohen ndaj Kroacisë. Besoj se do të kemi disa fytyra të reja”, ka thënë Conte.

Ish trajneri i Juventusit më shumë është i pëqendruar në përballjen me Kroacinë, takim ky që do të luhet në “San Siro” më 16 nëntor në kuadër të Evropianit 2018.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *