Home / Lajme / Maqedoni / DAP dhe policia mbyllin dy lokale në Studeniçan

DAP dhe policia mbyllin dy lokale në Studeniçan

21 nëntir-
Bëhet fjalë për dy kafeteri të cilat janë mbyllur për arsye se nuk kanë respektuar ligjin kundër pirjes së duhanit në vende të mbyllura dhe nuk kanë poseduar arka fiskale.

Inspektorë të DAP-it të shoqëruar nga forca të shumta policore kanë vizituar sërish fshatin Studeniçan duke lënë pas vete lokale të mbyllura.

Bëhet fjalë për dy kafeteri të cilat janë mbyllur për arsye se nuk kanë respektuar ligjin kundër pirjes së duhanit në vende të mbyllura dhe nuk kanë poseduar arka fiskale.

Përdallim nga hera e parë kur inspektoret e DAP-it qendruan ne Studeniçan dhe u larguan pa ndonje incident, kesj radhe banoret e revoltuar i kanë shpërthyer rrotat e veturave policore dhe të DAP-it dhe kanë gjuajtur me gurë drejt tyre. Pavaresisht kesaj incidenti nuk ka eskaluar por focat policore janë larguar duke lanë pas vetes vetëm dy lokale të mbyllura

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *