Home / Lajme / Maqedoni / Filloristëtë me ekspozitë në UEJL (VIDEO)

Filloristëtë me ekspozitë në UEJL (VIDEO)

Tetovë, 19 nëntor – Qëllimi i kësajë ekspozite është që edhe nxënësit e shkollave filllore të komunës së Tetovës të kenë njohuri rrethë grafikës dhe teknikave të sajë, njofton Televizioni Koha.

Në Universitetin e Evropës Juglindore nën organizimin e shoqatës së arstistëve Art Dekor kanë orgazniauar një ekspozitë të nxënësve të shkollave fillore të tetovës ku knë marr pjesë 30 nxënës.

Ata janë trajnuarë nga profesorë dhe më pasë kanë zgjedhurë një temë të lirë në grafk. Kjo ekspozitë është përkrahurë nga ana e Komunës së Tetovës shkollës Willson dhe UEJL-së, njofton Televizioni Koha.

Edhe nxnësit janë të kënaqurë nga kjo pjesmarrje pasi që kanë marrë njohuri rrethë grafikës.

UEJL – do të vazhdojë të përkrahë edhe më tutje nxnësit të cilët kanë talent dhe për këtë arsyje edhe kjo ekspozitë është mbajturë në UEJL tha Demush Bajrami, këshilltar i rektorit, transmeton Televizioni Koha.

Qëllimi i kësajë ekspozite është që edhe nxënësit e shkollave filllore të komunës së Tetovës të kenë njohuri rrethë grafikës dhe teknikave të sajë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *