Home / Lajme / Maqedoni / Garda e Iliridës, arsyeja për autoblindat në Drenovec?

Garda e Iliridës, arsyeja për autoblindat në Drenovec?

Tetovë, 05 nëntor – Komentuesit thonë se fotoja është fiksuar në Drenovec të Tetovës, por pse dhe si është gjetur kjo autoblindë atje, dhe nëse është vërtet atje, askush nuk di ta thotë.

Po ndodh një kaos spekulimesh dhe informacionesh të pasakta, në lidhje me këtë organizatë virtuale që tani për tani përmendet thjesht për ndonjë batutë.

Madje, prej disa orësh në rrjetin social po qarkullon një foto ku shfaqet një autoblindë e Armatës së Maqedonisë, gjoja si përgjigje ndaj kërcënimeve të Gardës së Republikës së Iliridës.

Komentuesit thonë se fotoja është fiksuar në Drenovec të Tetovës, por pse dhe si është gjetur kjo autoblindë atje, dhe nëse është vërtet atje, askush nuk di ta thotë.

Autoritetet policore thonë se po ndjekin itinerarin e rregullt të aktiviteteve për ruajtjen e sigurisë dhe rendit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *