Home / Lajme / Maqedoni / Gostivarë:17 vjeçari lëndon tre nxënës

Gostivarë:17 vjeçari lëndon tre nxënës

26 nëntor-
Ai është arrestuar nga ana e Policisë, është zhvilluar bisedë dhe të njejtin, është gjetur thika të cilën e kishte hedhur kur ka ikur nga vendi I ngjarjes, dhe pas zbardhjes së plotë do të ketë edhe masa adekuate.

Një 17 vjeçar nxënës i shkollës së mesme teknike në Gostivarë me thikë ka goditur tre nxënës të tjerë gjatë një zënke mes tyre. Sipas policisë së Tetovës ngjarja ka ndodhur në oborrin e kësaj shkolle,të cilës I ka paraprirë një një zënkë mes nxënësve të moshës 15 vjçar, 16 vjeçar dhe 18 vjeçar në njërën anë dhe një 17 vjeçair në anën tjetër.

17 vjeçari, sipas policisë fillimisht ka ofenduar të tre dhe më pas ka nxjerrë thikën dhe ka lënduar ata në pjesë të dnryshme të trupit.

Tre të lënduarit nga Vrapçishti janë dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës dhe pas marrjes së ndihmës së parë janë lëshuar për mjekim shtëpiak.

Ai është arrestuar nga ana e Policisë, është zhvilluar bisedë dhe të njejtin, është gjetur thika të cilën e kishte hedhur kur ka ikur nga vendi I ngjarjes, dhe pas zbardhjes së plotë do të ketë edhe masa adekuate.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *