Home / Lajme / Maqedoni / Hajdutët vjedhin ajvar nëpër Tetovë

Hajdutët vjedhin ajvar nëpër Tetovë

Tetovë, 03 nëntor – Plaçkitja e ëshët bërë një veprimtari dobiprurëse në rajonin e Pollogut. Polcia e Tetovës gjatë nëntë muajve të kaluar, ka regjistruar 840 vepra të këtilla penale ku dëmi vlerësohet të jetë 50 milion denarë.

Familjet e dy Tetovarëve këtë dimër do të mbesin pa ushqimin e preferuar gjatë dimrit – hajvarin. Në bodrumet e tyre kanë hyrë disa persona të panjohur dhe kanë marë të gjitha kavanozat me hajvar, shkruan “Utrinski Vesnik”.

Vjedhje ka ndodhur në pjesën qëndrore të qytetit në lagjen “Marshall Tito” në një ndërtesë shumëkatëshe. SPB paralajmëron për të marë më tepër masa mbrojtëse në bodrume.

Plaçkitja e ëshët bërë një veprimtari dobiprurëse në rajonin e Pollogut. Polcia e Tetovës gjatë nëntë muajve të kaluar, ka regjistruar 840 vepra të këtilla penale ku dëmi vlerësohet të jetë 50 milion denarë.

Është vjedhur stoli ari me vlerë prej 70 mijë euro dhe njëkohësisht nga një shtëpi janë vjedhur 44 mijë euro. Këto janë dy plaçkitjet e fundit të kryera në rajonin e pollogut.

Plicia e Tetovës thotë se në kuadër të mundësive të tyre zhvillojnë aktivitete si pjes e projektit prventiv për mbrojtje ndaj plackitësve. Policia thotë se pjesa më e madhe e këtyre vjedhjeve janë të rënda për tu ndriçuar, sepse ato kryhen nga vjedhës shumë profesionist dhe të ushtruar mirë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *