Home / Lajme / Maqedoni / Kapen 6 valltare ilegale në Tetovë

Kapen 6 valltare ilegale në Tetovë

12 nëntor-Gjatë kontrollit nga MPB-ja janë gjetur gjashtë shtetase të huaja, duke përfshirë pesë nga Bullgaria dhe një nga Republika e Serbisë, të cilët kanë punuar në mënyrë të paligjshme, pa leje pune

Mbërmë pas mesnate, policia e Tetovës ka kryer kontrolle në hotelin “Babylon” në Tetovë, në pronësi të 37-vjeçarit nga Tetova B.A,.

Gjatë kontrollit nga MPB-ja janë gjetur gjashtë shtetase të huaja, duke përfshirë pesë nga Bullgaria dhe një nga Republika e Serbisë, të cilët kanë punuar në mënyrë të paligjshme, pa leje pune.

Vajzat ishn të moshës 24-28 vjeç, të cilat u arrestuan në Stacionin Policor të Tetovës dhe pas një ndalimi të shkurtër, u dorëzuan në Departamentin e Krimit Ndërkufitar, migrimin dhe ripranimin.
Sot në mëngjes gjashtë vajzat u sollën para gjyqtarit për shkelje në Gjykatën Themelore të Tetovës, të cilët u sanksionuan me vlerë monetare dhe ndalimin e hyrjes në vend për një vit, dhe deportimin në vendet e tyre

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *