Home / Lajme / Maqedoni / Lirohen benzina dhe nafta

Lirohen benzina dhe nafta

3 nëntor-Eurosuper B-95 do të shitet 73 denar për litër.Eurosuper B-98 do të shitet 75 denar për litër.Eurodizel lirohet për gjysmë denari dhe do të shitet me çmim prej 62.50 denar për litër.

Çmimet e derivateve të naftës nga mesnata do të shiten me çmime më të lira për një, gjegjësisht gjysmë denari. Kështu ka vendosur Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).Eurosuper B-95 do të shitet 73 denar për litër.Eurosuper B-98 do të shitet 75 denar për litër.Eurodizel lirohet për gjysmë denari dhe do të shitet me çmim prej 62.50 denar për litër.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *