Home / Lajme / Maqedoni / MASH me projekt do ti obligojë prindërit që të shoqërohen gjatë vikendeve me mësuesit

MASH me projekt do ti obligojë prindërit që të shoqërohen gjatë vikendeve me mësuesit

24 nëntor-Prindërit, mësuesit dhe nxënësit do të duhet ët kalojnë më shumë kohë së bashku. Sipas MASH-it takimet me prindër-mësues-nxënës mund të organizohen jo vetëm gjatë vikendit por edhe ditëve të punës, përgjatë vizitave grupore në galeri nacionale, muze apo ngjarje muzikore

Ministria e arsimit dhe shkencës ka përgatitur projekt që do të zbatohet në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme, i cili parasheh që prindërit të ndajnë nga koha e tyre e lirë gjatë vikendit që të shoqërohen së bashku me mësuesit dhe fëmijët, shkruan gazeta Vest.

Prindërit, mësuesit dhe nxënësit do të duhet ët kalojnë më shumë kohë së bashku. Sipas MASH-it takimet me prindër-mësues-nxënës mund të organizohen jo vetëm gjatë vikendit por edhe ditëve të punës, përgjatë vizitave grupore në galeri nacionale, muze apo ngjarje muzikore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *