Home / Lajme / Maqedoni / Padi penale kundër francezit që tentoi të korruptoj policin maqedona

Padi penale kundër francezit që tentoi të korruptoj policin maqedona

6 nëntor-Shtetasi francez për të mundësuar hyrjen e tij me makinën Golf 3, pa sigurim të paguar, ka lëshuar 20 franga zvicerane në pasaportën e tij, derisa ia kishte dhënë policit kufitar. Për këtë akt, ai është denoncuar menjëherë dhe është dorëzuar para organeve gjyqësore për tentim mitmarrje.

Një shtetas francez do të përballet me kallëzim penal sepse tentoi të korruptoj një polic maqedonas. Kështu raporton sot buletini i MPB-së. A.K, 39 vjeç me shtetësi franceze akuzohet për dhënie mito dhe tentim për korruptim të një pjestari të policisë. Ai pasi që është ndaluar nga policia në vendkalimin kufitar Mexhitli.

Shtetasi francez për të mundësuar hyrjen e tij me makinën Golf 3, pa sigurim të paguar, ka lëshuar 20 franga zvicerane në pasaportën e tij, derisa ia kishte dhënë policit kufitar. Për këtë akt, ai është denoncuar menjëherë dhe është dorëzuar para organeve gjyqësore për tentim mitmarrje.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *