Home / Lajme / Maqedoni / Përurimi i dy fushave sportive në rajonin e Tetovës

Përurimi i dy fushave sportive në rajonin e Tetovës

13 nëntor-Sot në komunën e Bërvenicës në mënyrë solemne do ta përurojnë fushën sportive për më shumë qëllime e cila është pjesë e projektit të AMS-së “Ndërtimi i 100 fushave sportive për më shumë qëllime në mbarë vendin”.

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki dhe drejtori i Agjencisë të Rinisë dhe Sportit, Marjan Spaseski sot në komunën e Bërvenicës në mënyrë solemne do ta përurojnë fushën sportive për më shumë qëllime e cila është pjesë e projektit të AMS-së “Ndërtimi i 100 fushave sportive për më shumë qëllime në mbarë vendin”.
Poposki dhe Spaseski do ta përurojnë edhe fushën sportive për më shumë qëllime në fshatin Ratae.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *