Home / Lajme / Maqedoni / Petkovski: Kur Zaevi ta lëshoj ‘bombën’, Ahmeti largohet nga qeveria

Petkovski: Kur Zaevi ta lëshoj ‘bombën’, Ahmeti largohet nga qeveria

Shkup, 29 nëntor – Afera Aktor dhe Banka e Maqedonisë nuk janë asgjë në krahasim me informacionet dhe faktet që disponon lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Bomba e paralajmëruar është përzgjedhje e dokumentacioneve dhe fakteve për kriminalitetin e qeverisë në të gjitha sferat”, ka deklaruar Tito Petkovski.

Pas prezantimit të fakteve dhe argumenteve të të ashtuquajturës “bomba” e Zaevit ekziston mundësia që partia e Ahmetit të dalë nga koalicioni qeveritarë, ka deklaruar kryetari i Partisë së Re Social Demokrate, Tito Petkovski.

Ndërkohë që analistët në vend thonë se informacionet për rastin “Monstra”, mund ta detyrojnë Ali Ahmetin që ta braktisë Gruevskin.

“Afera Aktor dhe Banka e Maqedonisë nuk janë asgjë në krahasim me informacionet dhe faktet që disponon lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Bomba e paralajmëruar është përzgjedhje e dokumentacioneve dhe fakteve për kriminalitetin e qeverisë në të gjitha sferat”, ka deklaruar Tito Petkovski.

Gjithashtu lexo

”Lëvizja Besa do ta ketë anëtarin e saj në KSHZ”

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli për Makfaks ka deklaruar se partia në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *