Home / Lajme / Maqedoni / Rrahje e përgjakshme në Tetovë, disa persona të lënduar (VIDEO)

Rrahje e përgjakshme në Tetovë, disa persona të lënduar (VIDEO)

Tetovë, 16 nëntor – Sipas tij, rasti në polici është paraqitur nga katër persona të moshës 18 deri 22 vjeçë dhe në atë kohë ata kanë qenë të sulmuar nga grupi prej dhjëtëra personash ku tre prej tyre kanë marrë lëndime të dukshme në kokë dhe trup, derisa njëri ka arritut të ikë dhe të shpëtojë i palënduar, transmeton Televizioni Koha.

Në një rrahje masive që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20:30, në rrugën “JNA” në Tetovë, para kafenesë “Imixh” një person ka marrë plagë të rënda me thikë, bën të ditur zëdhënësi i SPB të Tetovës, Marjan Josifovski, transmeton Televizioni Koha.

Sipas tij, rasti në polici është paraqitur nga katër persona të moshës 18 deri 22 vjeçë dhe në atë kohë ata kanë qenë të sulmuar nga grupi prej dhjëtëra personash ku tre prej tyre kanë marrë lëndime të dukshme në kokë dhe trup, derisa njëri ka arritut të ikë dhe të shpëtojë i palënduar, transmeton Televizioni Koha.

Në rrahjen janë përdorur grushte, shkopinjë bejsbolli dhe sende tjera të forta. B.L. që ka qenë nga grupi tjetër është plagosur më thikë dhe është dërguar në spitalin klinik të Shkupit. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *