Home / Lajme / Maqedoni / UEJL shpall Nazif Destani doktor honoris Causa (VIDEO)

UEJL shpall Nazif Destani doktor honoris Causa (VIDEO)

Tetovë, 20 nëntor – Në këtë ditë më e lumtur është vetë familje e Nazifit e cila nga afër ndoqi ceremoninë e ndarjes s çmimit. Babai i Nazifit, Lazim Destani është shprehur s kjo është një ditë e veçantë.

Në kuadër të shënimit të 13 vjetorit të themelimit të UEJl-së sot i është dnarë titulli doktor honoris causa Nazif Destanit.Ai këtë titull e ka marrë nga universiteti për arritjet e tija në sferën e sipërmarrësisë në Evropë dhe më gjërë. Me këtë rast ai është shprehur se kjo nështë hera e parë që paraqitet në opinion duke nënvizuar se për dallim nga vëllau që është i ekspozuar ai gjithnjë ka preferuar që të mos paraqitet në opinion. Nazif Destani, më tej nënvizoi se kjo është një nder i madh që i bëhet atij dhe familjes, raporton Tv Koha.

Në këtë ditë më e lumtur është vetë familje e Nazifit e cila nga afër ndoqi ceremoninë e ndarjes s çmimit. Babai i Nazifit, Lazim Destani është shprehur s kjo është një ditë e veçantë, njofton Tv Koha.

Poashtu një ditë e veçantë është edhe për Blerim Destanin vëllau i nazifit i cili është shprehur i lumtur që vëllau i tij ka arritur në sferën e sipërmarësisë, transmeton Tv Koha.

Me rastin e ceremonisë së shënimit të 13 vjetorit të themelimit të UEJL-së, janë shpërndarë edhe diplomat e doktorimit të disa profesorëve dhe studiuesve të këtij universiteti. Urim HASIPI Tv Koha

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *