Home / Lajme / Botë / Xhamia e Wetzikonit shënon 10 vjetorin e themelimit

Xhamia e Wetzikonit shënon 10 vjetorin e themelimit

Wetzikon, 08 nëntor – Nesër më 09 nëntor me filllim në orën 15.00, në hotelin Drei Linden në Wetzikon mbahet manifestimi qendror që shënon një jubile shumë të rëndësishëm për komunitetin shqiptar me përkatësi fetare islame në Zvicër, njofton Televizioni Koha.

Nesër më 09 nëntor me filllim në orën 15.00, në hotelin Drei Linden në Wetzikon mbahet manifestimi qendror që shënon një jubile shumë të rëndësishëm për komunitetin shqiptar me përkatësi fetare islame në Zvicër, njofton Televizioni Koha.

Me këtë rast xhamia organizon program kulturor dhe fetar i cili do të jet e fokusuar në historinë e themelimit të xhamisë prezantimin e aktiviteteve të ndryshme të xhamisë në harkun kohor 10 vjeçar si dhe të pranishmit do të kenë rastin të dëgjojnë lexim të kuranit dhe interpretim të ilahive nga imamë shqiptar që veprojnë në Zvicër.

Në përvjetorin e xhamisë janë të ftuar edhe përfaqësues nga institucione të ndryshme Zvicëriane dhe bashkësive të tjera fetare në qytetin e Wetzikonit, transmeton Televizioni Koha.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *