Home / Lajme / Maqedoni / Aco Kabranov: Me urdhër të pushtetit janë përgjuar 90 gazetarë në Maqedoni

Aco Kabranov: Me urdhër të pushtetit janë përgjuar 90 gazetarë në Maqedoni

01 dhjetor – Përgjohen gazetarët

90 gazetarë në Maqedoni janë përgjuar me urdhër të pushtetit. Prej tyre, 15 janë nga mediumet që nuk janë nën kontrollin e pushtetit aktual, ndërsa 75 të tjerë punojnë nëpër medium që janë të afërta me pushtetin. Në mesin e tyre është edhe një gazetar i njohur, të cilit iu është përgjuar cdo telefonat dhe porosi SMS, shkruan në kolumnën e tij të fundit gazetari Aco Kabranov.

Sipas Kabranovit, përgjimi ka të bëjë me paralajmërimet për “bombën” e opozitës.

Në mesin e gazetarëve së fundmi po dëgjohen zëra se njëra nga “bombat” e Zaevit në mënyrë indirekte do të zbardh gazetarë të cilët kanë qenë, pa urdhëresë të Prokurorisë publike, të përgjuar nga shërbimi fshehtë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *