Home / Lajme / Maqedoni / – Burgoset Imami i Velesit

– Burgoset Imami i Velesit

12 Dhjetor – Imami i Velesit Nesim Demiri akuzohet per veper penale trafikim me emigrant dhe i eshte caktuar masa e paraburgimit 8 dit

Imami i Velesit Nesim Demiri përfundon në paraburgim.

Atij i është caktuar masa e sigurisë 8 ditë arrest me burg.

Demiri u arrestua nën dyshimin se po trafikonte emigrantë, me makinën e tij “Mercedes Vito”.

Ai u ndalua nga policia teksa po i transportonte emigrantët nga Gjevgjelia për në Shkup.

Pasi policia konstatoi se personat në makinë ishin shtetas të huaj, që në vendin tonë kishin hyrë ilegalisht, hoxha u shoqërua në stacion policor.

Për veprën penale që i ngarkohet imamit parashihet dënim me burg prej 1 deri 5 vite.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *