Home / Lajme / Maqedoni / Deri në fund të vitit derivatet e naftës do të ulen në 50 denarë

Deri në fund të vitit derivatet e naftës do të ulen në 50 denarë

Një nga temat më aktuale ditëve të fundit padyshim se është ulja drastike e çmimeve të naftës.

Duke ndjekur vazhdimisht uljen e çmimit të naftës nuk duhet të befasohemi nëse deri më 29 dhjetor ose para festave të fundvitit benzina të ulen në 60 denarë ndërsa nafta nën 50 denarë, shkruan portali Portalb.

Çmimet e benzinës dhe naftës këtë vit janë 15 përqind më të ulëta se vitin e kaluar, tregojnë të dhënat nga ueb faqja zyrtare e Komisionit Rregullator për energjetikë. (INA)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *