Home / Lajme / Maqedoni / Dizeli dhe Benzina do të lirohen për 5 den

Dizeli dhe Benzina do të lirohen për 5 den

24 dhjetor – Çmimi me pakicë i EUROSUPER BS – 95 kuhston 65.50 denarë për një litër. EUROSUPER BS – 98 gjithashtu, është 67 denarë.

Çmimi i Dizelit është 56 denarë për një litër.

Nga 29 Dhjetori i 2014 pritet të ulen ende çmimet e derivateve të naftë..
Ekspertët e distribuimit të naftës dhe benzinës dekklarojnë se si rezultat i rënies së çmimeve në afat të shkurt kohor, nuk do të habitemi nëse nga e marta e ardhshme benzini mund të kushtojë 60 denarë për litër dhe dizeli 50 denarë për litër.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *