Home / Lajme / Maqedoni / Dorëhiqjet zv/drejtori i Kadastrës, Jakup Fetai

Dorëhiqjet zv/drejtori i Kadastrës, Jakup Fetai

11 dhjetor-Arsyet për dorëheqjen nuk bëhen të ditura, a janë personale apo politike pas ndryshimeve të kryesisë në degën e Tetovës?. Ndryshe Jakup Fetai u emërua zv/drejtor në janar të këtij viti duke zëvendësuar Afrim Useinin. Fetai ishte kuadër i BDI-së nga Tetov

Zëvendës drejtori i Agjencicë së Kadastrës së Maqedonisë Jakup Fetai ka dhënë dorëheqje nga funksioni në këtë Agjenci pa mos i mbush akoma 1 vit nga emërimi i tij në këtë post, mëson portali Shqipmedia.

Arsyet për dorëheqjen nuk bëhen të ditura, a janë personale apo politike pas ndryshimeve të kryesisë në degën e Tetovës?. Ndryshe Jakup Fetai u emërua zv/drejtor në janar të këtij viti duke zëvendësuar Afrim Useinin. Fetai ishte kuadër i BDI-së nga Tetova.

Të përkujtojmë se përfaqësimi i drejtë dhe adekuat i shqiptarëve në Agjencinë e Kadastrës është vetëm 11%./Shqipmedia

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *