Home / Lajme / Maqedoni / Festoni me programin folklorik

Festoni me programin folklorik

31 dhjetor-Këngët dhe potpuritë janë nga melosi popullor i trevës së Pollogut nga interpretues të njohur si Mejreme Kurti, Teuta Gërbovci, Lindi Purellku, Flora Bakiu, Idajet Sejdiu, Isen Ismaili, Sulejman Memishi, Sadat Ahmeti, Hasan Memishi, Refet Asani, Isniqemal Lajqi nën udhëheqjen artistike të Jetmir Rexhepit

Në kuadër të programit të larmishëm sonte në Televizionin Koha do të mund të ndiqni programin premierë të grupit folklorik nga Pollogu.

Programi folklorik i realizuar nga Televizioni Koha dhe produksioni FrameProdukctione, do të transmetohet sonte me fillim në ora 20.45 ndërsa këngët dhe potpuritë janë nga melosi popullor i trevës së Pollogut nga interpretues të njohur si Mejreme Kurti, Teuta Gërbovci, Lindi Purellku, Flora Bakiu, Idajet Sejdiu, Isen Ismaili, Sulejman Memishi, Sadat Ahmeti, Hasan Memishi, Refet Asani, Isniqemal Lajqi nën udhëheqjen artistike të Jetmir Rexhepit.

Televizioni Koha arriti që të bëjë bashkë për herë të parë edhe grupin e instrumentalistëve nga rajoni i Tetovës dhe më gjërë siç janë Syrja Etemi, Milazim Nexhipi, Sallah Shabani, Kadri Selmani.Kështu sonte do të mund të ndiqni këngë të ndryshme folklorike nga repertoari i pasur i trevës së Pollogut.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *