Home / Sport / Fiorentina e ndal Juventusin

Fiorentina e ndal Juventusin

Fiorentina ka arritur që të ndalë Juventusin në një barazim 0-0, për të ashpërsuar kështu edhe më tej luftën për pozitat e para në tabelë.

Fiorentina nuk e filloi mbarë këtë takim, pasi dominimi i plotë i takoi Juventusit.

Megjithatë, pas 20 minutave të para dhe dias rasteve të Juventusit, ishte Fiorentina që dominoi lojën dhe bëri përpjekje për të shënuar.

Në pjesën e dytë vazhdoi loja e balancuar e të dyja skuadrave që kërkuan golin por në fund sfida përfundoi me rezultat 0-0.

Ky është barazimi i parë për Juventusin pas katër fitoreve radhazi, teksa ka 35 pikë në tabelë, katër më shumë se Roma në pozitën e dytë. Fiorentina ka 20 pikë në vendin e tetë.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *