Home / Lajme / Maqedoni / Gjorgji Spasov, rezulton spiun?!

Gjorgji Spasov, rezulton spiun?!

19 dhjetor-
KVF-ja sot publikoi dokumente në të cilat thuhet se Gjorgji Spasov e ka informuar Shërbimin për disa qytetarë të Maqedonisë me orientime anarkie dhe liberale.

Gjorgji Spasov, ish ministri i drejtësisë dhe ish ambasadori në Sofje të Bullgarisë, sipas Komisionit për Verifikimin e Fakteve (KVF) thuhet që ka qenë bashkëpunëtor i shërbimeve për siguri shtetërore. Sipas Komision, është lustruar edhe ish shefi i Shërbimit, Ice Damçevski.

KVF-ja sot publikoi dokumente në të cilat thuhet se Gjorgji Spasov e ka informuar Shërbimin për disa qytetarë të Maqedonisë me orientime anarkie dhe liberale.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *