Home / Lajme / Maqedoni / IBRAHIMI: Ne liruam nga burgu Fadil Sulejmanin, Rufi Osmanin, Alajdin Demirin…

IBRAHIMI: Ne liruam nga burgu Fadil Sulejmanin, Rufi Osmanin, Alajdin Demirin…

8 dhjetor-PDSH që priti 500000 shqiptarë nga Kosova gjatë luftës e BDI që debon 500000 shqiptarë prej vitit 2002 e këndej prej trojeve stërgjysherore (kjo info nga hulumtimi i OKB), PDSH që themelon tempuj diturie siç është UT, UEJL, Instituti albananologjiik, Tetatro, Muze, BDI që shkatërron dhe i shndërron në shkolla nate, që të rinjtë i pajise me letra e jo diploma diturie”, shkruan Ibrahimi i PDSH-së.

Orhan Ibrahimi, nënkryetar i PDSH-së dhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Maqedonisë, në një postim të tij në Facebook shkruan se ndjehet i ofenduar kur barazohen PDSH dhe BDI.

“Sa ofendim dhe fyrje ndjej kur lexoj dhe ndegjoj qe PDSH nuk ka qëndrim! Nga ata që punuan, disa tinëzisht e disa publikisht që BDI të fitojë 153000 vota, që sot shqiptarët të ndjehen të përbuzur dhe të pambrojtur.

Me këtë ia pamundësuan PDSH-së që të jetësoj platformën e saj politike. Sa ofendim dhe fyerje ndjej kur lexoj dhe ndëgjoj se PDSH dhe BDI janë të njëjta! PDSH e cila gjatë qeverisjes së saj liroi nga burgu të gjithë të burgosurit politik (Fadil Sulejmanin, Rufi Osmanin, Alajdin Demirin, Refik Dautin e shumë të tjerë) e BDI sot që ka mbushur përplot burgjet me të burgosur shqiptarë, PDSH që priti 500000 shqiptarë nga Kosova gjatë luftës e BDI që debon 500000 shqiptarë prej vitit 2002 e këndej prej trojeve stërgjysherore (kjo info nga hulumtimi i OKB), PDSH që themelon tempuj diturie siç është UT, UEJL, Instituti albananologjiik, Tetatro, Muze, BDI që shkatërron dhe i shndërron në shkolla nate, që të rinjtë i pajise me letra e jo diploma diturie”, shkruan Ibrahimi i PDSH-së.aktuale

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *