Home / Lajme / Maqedoni / KLR shënon ditëte rrjetëzimit (VIDEO)

KLR shënon ditëte rrjetëzimit (VIDEO)

Tetovë, 18 dhjetor – Bordi iniciativ për formimin e Këshillit Lokal Rinorë në Tetovë sot ka mbajtur ditët e rrjetëzimit rinor.

Qëllimi kryesorë i evenimentit është inkurajimi dhe rrjetëzimi i organizatave joqeveritare rinore në nivel lokal dhe zhvillim të platformës/strukturës inkluzive dhe përfaqësuese të organizatave rinore dhe strukturave rinore.

Nuran Kuçi thotë se këto ditë kanë një rëndësi të madhe për të rinjtë pasi që ta tash më synojnë që të jenë pjesë e vendimmarrjes në çdo komunë, transmeton Televizioni Koha.

Mundësi për pjesëmarrje në eveniment kanë organizatat rinore, grupet rinore joformale, përfaqësues të shkollave të mesme dhe studentëve, përfaqësues të forumeve rinore të partive politike e të tjerë. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *