Home / Lajme / Maqedoni / Kryeministri turk Davutogllu për vizitë dyditore në Maqedoni

Kryeministri turk Davutogllu për vizitë dyditore në Maqedoni

22 dhjetor-Davutoglu siç njoftoi kabineti i tij, në Shkup do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevski dhe me presidentin Gjorge Ivanov. Temë e bisedimeve do të jenë marrëdhëniet politike, ekonomike dhe tregtare mes Maqedonisë dhe Turqisë.

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu sot dhe nesër do të qëndrojë për një vizitë dyditore në Republikën e Maqedonisë.

Davutoglu siç njoftoi kabineti i tij, në Shkup do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevski dhe me presidentin Gjorge Ivanov. Temë e bisedimeve do të jenë marrëdhëniet politike, ekonomike dhe tregtare mes Maqedonisë dhe Turqisë.

Do të këmbehen edhe mendime për tema rajonale dhe ndërkombëtare nga interesi i ndërsjellë.
Gjatë qëndrimit, Davutollgu do të ketë edhe aktivitete në suaza të shënimit të Ditës së arsimit turk në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *