Home / Lajme / Maqedoni / Lirohen çmimet e benzinës dhe të naftës

Lirohen çmimet e benzinës dhe të naftës

29 dhjetor – Lirohen çmimet e benzines dhe naftes ne Maqedoni

Çmimet me pakicë EUROSUPER (BS) 95, EUROSUPER (BS) 98 dhe EURODIESEL (DE V) prej sonte në mesnatë do kenë çmime më lira nga 3,50 denarë për litër ka vendosur Komisioni Rregullator.

Sipas listës së re çmimet e EUROSUPER (BS) 95 do të kushtojë 62 denarë për litër, EUROSUPER (BS) 98 do të kushtojë 63,50 denarë, dhe nafta më çmim prej 52,5 denarë për litër.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *