Home / Lajme / Maqedoni / Mbeturinat problem për Brodecin (VIDEO)

Mbeturinat problem për Brodecin (VIDEO)

Tetovë, 19 dhjetor – Kryetarja Teuta Arifi ka shprehur gatishmeri që kjo çështje të mer epilog. Banorë janë të gatshëm që të hyjnë në sistemin e Ndërmarrjes që kjo çështje të rregullohet.

Banorët e fshatit Brodec janë të gatshëm që edhe të participojnë vetëm e vetëm që autoritet e komunës së Tetovës të kyçin edhe ata në sistemin e Ndërmarrjes Publike Komunale, për sa i përket grumbullimit të mbeturinave.

Kryetarja Teuta Arifi ka shprehur gatishmeri që kjo çështje të mer epilog. Banorë janë të gatshëm që të hyjnë në sistemin e Ndërmarrjes që kjo çështje të rregullohet

Të gjithë fshatrat e Malësisë së Tetovës, akoma nuk kanë plane urbanistike, nuk kanë të rregulluar kanalizimin, nuk kanë të rregulluar problemin e grumbullimit të mbeturinave dhe shumë probleme të tjera elementare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *