Home / Lajme / Maqedoni / Mjegull dhe ngricë nëpër rrugë

Mjegull dhe ngricë nëpër rrugë

25 dhjetor-Komunikacioni në të gjitha rrugët e tjera shtetërore në Maqedoni zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Për shkak temperaturave të ulëta të mëngjesit, në disa vende malore mund të paraqitet ngricë.

Për shkak të paraqitjes së mjegullës dukshmëria në aksin rrugor Gradsko-Negotinë është ulur në 20 deri 30 metra, ndërsa Negotinë-Demir-Kapi në 100 deri 200 metra.
Komunikacioni në të gjitha rrugët e tjera shtetërore në Maqedoni zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Për shkak temperaturave të ulëta të mëngjesit, në disa vende malore mund të paraqitet ngricë.

LAMM rekomandon kujdes në drejtimin e automjetit, shpejtësi të adaptuar gjatë qarkullimit dhe respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor. Kujdes të veçantë duhet pasur në akset të cilat kalojnë përmes grykave malore, veçanërisht në akset rrugore Katllanovë -Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, ku mund të paraqiten shembje të vogla të dheut

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *