Home / Lajme / Maqedoni / Mjegull në Stracin, Kodër të Diellit dhe Krushevë

Mjegull në Stracin, Kodër të Diellit dhe Krushevë

19 dhjetor-
Për shkak të paraqitjes së mjegullës, deri në 50 metra është ulur dukshmëria në Stracin-Kumanovë, Tetovë-Kodra e Diellit dhe Prilep-Krushevë.

Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore në Maqedoni po zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë kryesisht të lagështa.

Për shkak të paraqitjes së mjegullës, deri në 50 metra është ulur dukshmëria në Stracin-Kumanovë, Tetovë-Kodra e Diellit dhe Prilep-Krushevë.

LAMM rekomandon kujdes në drejtimin e automjetit, shpejtësi të adaptuar gjatë qarkullimit dhe respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor. Kujdes të veçantë duhet pasur në akset të cilat kalojnë përmes grykave malore, veçanërisht në akset rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, ku mund të paraqiten shembje të vogla të dheut.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *