Home / Lajme / Maqedoni / Ngrica dhe reshje bore gjatë vikendit

Ngrica dhe reshje bore gjatë vikendit

27 Dhjetor – Meteorologët parashikojnë gjithashtu se gjatë vikendit Ballkani do të përfshihet nga reshje të fuqishme të borës

Moti sot do të jetë me diell, por i ftohtë për shkak të shtresës së borës që ka rënë në pjesën më të madhe t vendit.Meteorologët parashikojnë gjithashtu se gjatë vikendit Ballkani do të përfshihet nga reshje të fuqishme të borës

Temperaturat e ditës do të sillen në mëngjes nga -1 gradë deri në 3 gradë dhe ato ditës nga 6 deri në 14 gradë Celsius.

Komunikacioni në të gjitha rrugët e tjera shtetërore në Maqedoni zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Në Mavrovë, Gostivar dhe Z.P. Kula ka rreshje të borës e cila nuk paraqet problem për zhvillimin e komunikacionit. Borë e dobët bie në Krushevë, Vukovo, Kodra e Diellit, Kriva Pallanka Pletvar, Presekë dhe Pavleshenci. Për shkak të temperaturave të ulëta të mëngjesit, në disa vende malore mund të parqitet ngricë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *