Home / Lajme / Maqedoni / Nje nxenes 12 vjecar nga SH.F.Istikball kercenon me arme nxenesin

Nje nxenes 12 vjecar nga SH.F.Istikball kercenon me arme nxenesin

06.Dhjetor – Sipas policisë, një i mitur 12-vjeçar, pas një konflikti verbal, i ka drejtuar pistoletën “Cërvena Zastava” kalibër 9 mm, bashkënxënësit të tij.

Policia bëri me dije se është regjistruar një rast ku një nxënës 12 vjeç ka kërcënuar me armë zjarri një bashkënxënës të tij.
Ngjarja ka ndodhur në shkollën fillore “Istikbal”, në Tetovë.

Sipas policisë, një i mitur 12-vjeçar, pas një konflikti verbal, i ka drejtuar pistoletën “Cërvena Zastava” kalibër 9 mm, bashkënxënësit të tij.

Mësohet se pistoleta ka qenë e mbushur, por fatmirësisht nuk është shkrehur.

Nxënësi i kërcënuar ka njoftuar mësuesen kujdestare, ndërsa 12-vjeçari ka fshehur armën.

Më vonë, pistoleta dhe 10 plumbat në të janë gjetur në shportën e mbeturinave të shkollës.

Mësohet se arma ka qenë e gjyshit të të miturit, për të cilën ka poseduar leje mbajtj

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *