Home / Lajme / Maqedoni / Një shkupjan plagoset me thikë në afërsi të QT Siti Moll

Një shkupjan plagoset me thikë në afërsi të QT Siti Moll

2 dhjetor-Siç informojnë nga MPB-ja, dy vëllezër V.Q 20-vjeçar dhe S.K 23 vjeçar, të cilët lëviznin me në një makinë markë “golf” në rrugën me një kalim kanë hasur një automjet tjetër.

Në afërsi të QT Siti Moll në rrugën “Lubjanka” mbrëmë rreth 19:40 minuta në një zënkë një djalosh 20-vjeçar nga Shkupi ka marrë lëndime të shkaktuara nga goditja me thikë, dhe është transferuar në Qendrën urgjente për ndihmë mjekësore.
Siç informojnë nga MPB-ja, dy vëllezër V.Q 20-vjeçar dhe S.K 23 vjeçar, të cilët lëviznin me në një makinë markë “golf” në rrugën me një kalim kanë hasur një automjet tjetër. Kanë filluar debat verbal ku nga automjeti tjetër kanë dalë dy persona të panjohur dhe fizikisht i kanë sulmuar vëllezërit. Njëri prej personave ka nxjerrë thikën dhe e ka goditur V.K në trup dhe në kokë dhe më pas janë larguar.
Policia ka ndërmarrë masa për zbardhjen e rasti

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *