Home / Lajme / Maqedoni / PDSH:Çfarë ë arriturash do shpalosë Ali Ahmeti

PDSH:Çfarë ë arriturash do shpalosë Ali Ahmeti

25 dhjetor-Sipas Aliut, funksionarët e BDI-së përfshirë deputet dhe ministra kanë braktisur seancën kuvendore për të marrë pjesë në fjalimin e liderit të tyre Ali Ahmeti me rastin e fundvitit. Fjalim ku lideri i integristëve Ahmeti do ti shpalos të arriturat e subjektit që ai drejton gjatë viti që po lëmë pas.

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë po mbanë seancën e 27-të, në rend dite të së cilës janë pyetjet e deputetëve.

Me këtë rastë Gazmend Aliu nga PDSH-ja kritikoi ashpër mospjesëmarrjen e deputetëve dhe ministrave të BDI-së në seancën kuvendore ku shtrohen pyetjet e deputetëve.

Sipas Aliut, funksionarët e BDI-së përfshirë deputet dhe ministra kanë braktisur seancën kuvendore për të marrë pjesë në fjalimin e liderit të tyre Ali Ahmeti me rastin e fundvitit. Fjalim ku lideri i integristëve Ahmeti do ti shpalos të arriturat e subjektit që ai drejton gjatë viti që po lëmë pas.

“Nuk e di se për çfarë të arriturash do të flas Ali Ahmeti”, deklaroi Gazmend Aliu, deputet i PDSH-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *