Home / Lajme / Maqedoni / Përplasje e një personi me makinë dhe një me karrocë invalidësh (VIDEO)

Përplasje e një personi me makinë dhe një me karrocë invalidësh (VIDEO)

Tetovë, 15 dhjetor – Në aksident, R.M ka marr disa lëndime të lehta trupore. Me makinën “Hundai” u transferua në spitalin klinik të Tetovës dhe i është dhënë ndihma mjekësore dhe më pas është transferuar urgjentisht në klinikat e Shkupit.

Dje rreth orës 15.00 në kryqëzimin e rrugëve “Ilinden” dhe “Kiro Ristovski-Drnc” ndodhi një aksident me makinë ku ishin të përfshirë: makina e tipit “Hundai” me targa të Tetovës, i drejtuar nga një 48-vjeçar B.D nga Tetova dhe një karrocë invalidësh i drejtuar nga R.M 72-vjeçar gjithashtu nga Tetova, njofton SPB-Tetovë.

Në aksident, R.M ka marr disa lëndime të lehta trupore. Me makinën “Hundai” u transferua në spitalin klinik të Tetovës dhe i është dhënë ndihma mjekësore dhe më pas është transferuar urgjentisht në klinikat e Shkupit.

Është bërë ekspertiza e vendit të aksidentit dhe më pas do të përcaktohen të gjitha detajet në lidhje me arsyet dhe çdo gjë tjetër, ndërsa dëmi material është vlerësuar në 5.000 denarë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *