Home / Lajme / Maqedoni / Prima Center hapet në Tetovë (VIDEO)

Prima Center hapet në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 15 dhjetor – Dua të them se edhe gjatë sezonit veror kur funskionon frigoriferi industrial edhe 150 punëtor të tjerë janë sezonal e gjithë kjo në këto kushte të vështira ekonomike unë dhe stafi im mundohemi pak të ndihmojmë, u shpreh pronari i Prima Center Abedin Murati.

Prima Centër në Tetovë sot zyrarisht bëri hapjen e saj. Sipas pronarit të kësaj qendre punojnë mbi 80 të punësuar ku pritet të shtohen edhe dhjetra të tjerë në bazë të kërkesës së qendërs.

“Hapja e kësaj qendre bashkë me kompanitë tjera të familjes sime ka mbi 160 punëtor rreth 80 të rinjë dhe të reja sot punojnë në Prima Center, ndërsa 80 të tjerë vite me rradhë punojnë në kompanitë e mia. Dua të them se edhe gjatë sezonit veror kur funskionon frigoriferi industrial edhe 150 punëtor të tjerë janë sezonal e gjithë kjo në këto kushte të vështira ekonomike unë dhe stafi im mundohemi pak të ndihmojmë” u shpreh pronari i Prima Center Abedin Murati, transmeton Televizioni Koha.

Ndryshe sot në hapjen slemne të Prima Center në Tetovë ishin edhe deputet, profesor si dhe kryetrja e komunës së Tetovës Teuta Arifi. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *