Home / Sport / Ramos është Shqiptar , beri shqiponjën me duar , provokim i radhës për Srbët

Ramos është Shqiptar , beri shqiponjën me duar , provokim i radhës për Srbët

17 dhjetor – Sergio Ramos ka festuar golin e mbrëmshëm ndaj Cruz Azul duke formuar shqiponjën dy krenare me duar.

Ylli i Real Madridit shënoi njërin nga katër golat e fitores 4-0 në gjysmëfinalen e Kupës Botërore të Klubeve.

Dhe pasi festoi golin e ti me bashkëlojtarët tjerë, dhe pasi falënderoi Toni Kroos për asistimin, Ramos ka bërë me duar shqiponjën duke e shfaqur atë shumë hapur, edhe pse kjo është kapur shumë pak nga kamerat.

Më pas ai ka puthur dorën dhe ka bërë me shenjë kah publiku, duke lënë të kuptohet se ky gjest ishte për dikë të veçantë, tifoz, mik apo… /Telegrafi/

Momenti i shqiponjës, sekondra e 38-të!

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *