Home / Sport / Ronaldo hyn në histori, fiton gjithçka me dy skuadra (Foto)

Ronaldo hyn në histori, fiton gjithçka me dy skuadra (Foto)

21 dhjetor – Cristinao Ronaldoë është lojtari i vetëm në historinë e futbollit që ka arritur të fitojë gjithçka me të dy skuadrat.

Pasi fitoi Kupën e Botës për Klube dje me Real Madridin, Ronaldo u bë lojtari i vetëm në historinë e futbollit që arrin të fitojë secilin titull me dy skuadra.

Ai ka fituar me Manchester United dhe me Real Madridin secilin titull që ekziston në futboll, si personal ashtu edhe atë kolektiv.

Ndër tituj më të rëndësishëm që ka fituar me dy skuadra është: Topi i Artë, Liga e Kampionëve, Këpuca e Artë, Titulli i Ligës, Kupën e Botës për Klube dhe disa tituj tjerë personale e kolektiv. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *