Home / Lajme / Maqedoni / Shkatërrohet një rrjet për kontrabandë të heroinës me bazë në Maqedoni

Shkatërrohet një rrjet për kontrabandë të heroinës me bazë në Maqedoni

23 dhjetor-Hetimi është zhvilluar nga viti 2010, njoftoi shërbimi policor evropian Europol. Në suaza të operacionit janë arrestuar afro 400 persona të dyshuar. Janë konfiskuar 100 kilogramë heroinë, si dhe kokainë, kanabis dhe para.

Policitë e Maqedonisë, Austrisë, Gjermanisë dhe Holandës, në koordinim me Europolin, shkatërruan një rrjet për kontrabandë të heroinës, i cili ka vepruar kryesisht në Maqedoni.

Hetimi është zhvilluar nga viti 2010, njoftoi shërbimi policor evropian Europol. Në suaza të operacionit janë arrestuar afro 400 persona të dyshuar. Janë konfiskuar 100 kilogramë heroinë, si dhe kokainë, kanabis dhe para.
Grupi kriminel i cili ka kontrabanduar heroinë ka vepruar nga baza e saj në Maqedoni, por edhe nga Austria dhe Gjermania, ndërsa drogën përmes Ballkanit dhe përmes Sllovenisë e kanë futur në vendet e BE-së.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *