Home / Sport / Shokohet Reali i Madridit

Shokohet Reali i Madridit

06 dhjetor – Sulmuesi Karim Benzema

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni nëse merr ndonjë ofertë të mirë nga skuadrat e interesuara për shërbimet e tij.Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni nëse merr ndonjë ofertë të mirë, ka njoftuar portali spanjoll “Fichajes”.Ylli francez e ka njoftuar trajnerin Carlo Ancelotti për vendimin e tij dhe italiani është i vetëdijshëm se duhet të gjejë një qendërsulmues të ri për sezonin e ardhshëm.Në të kaluarën, Benzema është kërkuar nga Monaco dhe Arsenal, por një kohë ishte përmendur edhe si objektiv i Paris Saint-Germain.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *