Home / Lajme / Maqedoni / Skandaloze, edhe kështu asfaltohen rrugët në Çai

Skandaloze, edhe kështu asfaltohen rrugët në Çai

24 dhjetor-Dhe këtij realiteti nëse ia shton dhe mungesën e dritave në këto rrugica, atëherë sigurisht se kjo pamje do të na dërgonte në Afrikën e largët dhe me të drejtë çdo kush do ta kishte ngatërruar.

Shikoni këtë rrugë në lagjen Seravë, të Komunës së Çairit, ajo meriton që vërtetë të hyjë në librin e Genisit, pasi është rruga “më e bukur” në Evropë.
E arnuar me asfalt të zi, ajo i ngjan një vizatimi karakteristik të cilin, vetëm autoritetet e komunës së Çairit dinë ta bëjnë, ose thënë më saktë një përroi që sjell ujëra të zeza, ka transmetuar gazeta Lajm.
Të tilla janë rrugët dhe rrugicat në lagjet ku banojnë shqiptarë. Ky është realiteti ynë i hidhur në të cilin jetojmë ne sot.

Dhe këtij realiteti nëse ia shton dhe mungesën e dritave në këto rrugica, atëherë sigurisht se kjo pamje do të na dërgonte në Afrikën e largët dhe me të drejtë çdo kush do ta kishte ngatërruar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *