Home / Lajme / Maqedoni / Strumicë, konfiskohen mbi 15 mijë fishekëzjarre dhe material piroteknike

Strumicë, konfiskohen mbi 15 mijë fishekëzjarre dhe material piroteknike

Strumicë, 16 dhjetor – Policia në qytetin e Strumicës ka konfiskuar mbi 15 mijë copë fishekëzjarre dhe materiale të tjera piroteknike. Tek njëri prej tyre janë gjetur rreth 7 mijë copë fishekëzjarre dhe materiale tjera festive ndezëse, ndërsa tek tjetëri mbi 7 mijë copë të tjera.

Policia në qytetin e Strumicës ka konfiskuar mbi 15 mijë copë fishekëzjarre dhe materiale të tjera piroteknike, që synoheshin të lëshoheshin në treg për festat e fundvitit.

Këto materiale janë gjetur në shtëpinë e dy qytetarëve të Strumicës, D.M, 51 vjeç dhe B.M, 32 vjeç.

Tek njëri prej tyre janë gjetur rreth 7 mijë copë fishekëzjarre dhe materiale tjera festive ndezëse, ndërsa tek tjetëri mbi 7 mijë copë të tjera.

Policia pas evidentimit të mallit të sekuestruar do të ngris kallëzim penal ndaj dy personave. Gjobat për posedim të këtyre materialeve shkojnë deri në 800 euro, por edhe dënime me burg deri 3 vjet. (INA)

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *