Home / Lajme / Maqedoni / Studentët me topa bore drejt Parlamentit

Studentët me topa bore drejt Parlamentit

29 dhjetor-Studentët dhe profesorët prej orës 11 para parlamentit kanë debat të hapur ku merren vesh për strategji se si më zëshëm të dëgjohet “jo”-ja e tyre për provimin shtetëror.

Studentët kanë filluar të hedhin topa bore në drejtim të institucionit ligjdhënës dhe të brohorisin “ua”, para se të fillojë debati për ndryshimet e Ligjit për arsim sipëror. Policët e shumtë të cilët më herët gjendeshin në afërsi, tani janë përgatitur për të siguruar ndërtesën e Kuvendit. Studentët dhe profesorët prej orës 11 para parlamentit kanë debat të hapur ku merren vesh për strategji se si më zëshëm të dëgjohet “jo”-ja e tyre për provimin shtetëror.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *