Home / Lajme / Maqedoni / Studentet paralajmerojne protesta edhe diten e Hene

Studentet paralajmerojne protesta edhe diten e Hene

27 Dhjetor -Ata paralajmëruan protesta të reja, të hënën para godinës së Parlamentit të Maqedonisë ku dhe do të shqyrtohet ligji në seancë plenare

Studentët të cilët sot ngritën zërin kundër miratimit të ligjit për arsim të lartë i cili sipas tyre është në dëm të studetëve dhe cënon autonominë e universiteteteve, thonë se do të vazhdojnë të protestojnë deri sa t’ia dalin.

Ata paralajmëruan protesta të reja, të hënën para godinës së Parlamentit të Maqedonisë ku dhe do të shqyrtohet ligji në seancë plenare pasi që sot ky ligj edhe përkundër revoltës së studentëve, mori dritë jeshile në komisionin për arsim në Parlament.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *