Home / Lajme / Maqedoni / Sulmohen stacionet policore në Kumanovë dhe Tetovë

Sulmohen stacionet policore në Kumanovë dhe Tetovë

9 dhjetor-Edhe stacioni policor në Tetovë ka qenë cak i sulmit me bomba. Raportohet se bombat kanë shpërthyer brenda objektit të policisë. Gjithashtu raportohet se nuk ka viktima në njerëz, por se është shkaktuar vetëm dëm material

Në një interval kohorë prej një orësh janë sulmuar dy stacione policore në vend. Bëhet fjalë për stacionet policore në Kumanovë dhe Tetovë.
Në Kumanovë jo-zyrtarisht mësojmë se stacioni policorë është sulmuar me bombë kashikara, megjithatë nuk ka informata për viktima në njerëz.
Edhe stacioni policor në Tetovë ka qenë cak i sulmit me bomba. Raportohet se bombat kanë shpërthyer brenda objektit të policisë. Gjithashtu raportohet se nuk ka viktima në njerëz, por se është shkaktuar vetëm dëm material. Nga policia as konfirmojnë e as demantojnë informacionet për sulmet ndaj stacioneve policore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *